středa 13. června 2012

Memorial Jisefa Odlozila 2012 - 1500m Masters

Třetí ročník ...

Vložený závod veteránů na závodech Memoriálu J.Odložila má svou atmosféru. Letos byly závody přeložené z Jůlisky na Strahov. Ve svém atletickém prvním životě jsem běhával raději na Strahově a tak mi přišla tahle změna dobrá. Po závodech ale musím říct, že přece jen nyní chátrající Strahov není na úrovni Jůlisky.

V týdnu před závodem jsem natrénoval hodně kvality a také tréninkové časy byly dobré, před závodem se ale na mně projevila únava a možná také neustálé změny počasí. No necítil jsem se zrovna ve formě. Závod je hodnocený podle přepočtených časů s věkovým koeficientem a podle startovky jsem věděl, že budu muset běžet vepředu. Před startem se překvapivě mezi námi objevil Petr Louda který na poslední chvíli nahradil Miloše Smrčku. To bylo příjemné zjiětění v naději že Petr poběží na mé úrovni (ke vší úctě ke Smrčkovi).

Před startem se vyjasnilo a teplota povyskočila nd 20stC a foukal lehký vítr. Po výstřelu jsem šel do čela a Petr Louda mi byl v patách. Po 500m v zatáčce mi nacouval do dráhy nějaký televizák a náraz do něj mně trochu rozhodil - no byl to takový ten pivní těžkotonážník a tak on asi zůstal tam kde byl, mně ten náraz vyhodil do 2.dráhy. Po 600m jsem si ale už úmyslně vyběhl do 2.dráhy v naději že mně Petr vystřídá. Ale dnes asi bylo mé tempo, ač ne nijak rychlé, pro něj tak akorát a raději zústal za mnou. Tak jsem musel pokračoval dále vepředu. Po 900-1000m jsem začal plynule stupňovat tempo a Petra jsem postupně setřásal. V cílové rovince jsem si to už doběhl sám.

( za mnou Petr Louda - foto Dáša Kravčiková)

Čas v cíli 4:25,69 je dost špatný, ale dnes jsem neměl den na nějaký velký výkon. Jsou to ale také závody s tím kdo bude první a stejně jako v prvním, druhém, tak i v tomto třetím ročníku jsem zvítězil.

Výsledky běhu veteránů na 1500m při Memoriálu Josefa OdložilaStadion Evžena Rošického, Praha 11. června 2012
Výsledné pořadí/datum nar./věk/příslušnost/poř.v cíli/čas/čas po přepočtu dle věku nar.