sobota 14. května 2011

Prebory Prahy-Juliska: 3000m

Spokojenost s výkonem a ještě jsem si zazávodil ...

Tentokrát jsem váhal zda zvolit už jednu ze svých hlavních tratí - 1500m a nebo 3000m. Nakonec rozhodlo to, že se možná už do konce sezóny na vhodný tempový závod na 3000m nedostanu a pokud bych chtěl příští rok na halovém MS ve Finsku běžet trojku, tak pro nasazení do běhu potřebuji mít zaběhnutý slušný čas.

Počasí bylo nakonec blízké ideálnu - podvečer, něco málo přes 20stC a téměř bezvětří. Drobným problémem se stal vývoj celých závodů. Zpoždění startu na 3000m o jednu hodinu kdy jsem se rozcvičoval podle plánovaného startu nebylo právě tím co by výkonu pomohlo. Mým cílovým časem bylo 9:15, t.z. 200m mezičasy po 37s resp. 3:05/km.

Po startu jsme se srovnali do vláčku a já byl šestý v řadě. V plánovaných mezičasech jsem byl ještě na 400m, ale tam někde poodskočili první tři a na stíhání jsem ještě neměl chuť (možná chyba ?). Sice jsem běžel ve skupině druhé trojky, ale tím jsem se také propadal v tempu a první km byl za 3:09. Tady už byla ztráta dost znatelná. Vedení ve skupince převzal Jindra Tučan a tempo pozvedl tak, že čas druhého km byl 3:06, ale to už jsem od 1,9km až do cíle táhl Jindru já. Tempo jsem postupně stupňoval a tak třetí km byl za 2:58 (posledních 600m za 1:43). No a výsledný čas 9:12,80 je nakonec přece jen lepší než jsem si plánoval.
Podle oficiálních tabulek je to i český rekord v M45, musím ale dodat, že ten halový z jablonecké 300m haly od Jiřího Čivrného z roku 2001 je ještě o 8s lepší.