pondělí 28. ledna 2013

VZ Hala Praha Strahov - 1500m

25.01.2013

Závod místo tréninku ...

Nejsem zastáncem tvrzení že závod je lepší než trénink, ale tak to nějak vyšlo. Ikdyž původně jsem chtěl trénovat, nakonec smysluplným řešením byl závod na 1500m. V Út (-3dny) jsem běžel slušně 3000m a byl jsem docela dobře naladěný, ale únavu jsem při rozcvičování na pátečních 1500m cítil. Přesto jsem si dal cíl 4:20.

Po startu v 1.běhu jsem se zařadil k mantinelu a tempo bylo docela dobré, jen v 2.kole jsem musel v zatáčce zvolňovat a rovnoměrnost tempa byla narušená. V polovině závodu mi naopak ti přede mnou o něco poodskačili, asi se projevila moje únava. V posledních kolech jsem opět lehce zrychlil. V cíli čas 4:21,61 , přičemž mezičasy byly: 34/35/34/36/36/35/35/16.

Pod 4:20 jsem sice neběžel, ale na druhou stranu to za daných okolností je odpovídající výsledek. Pokud bych si po závodě na 3000m dal den volno, zřejmě bych se cítil podstatně lépe a čas v cíli by tomu také odpovídal.